Podařilo se nám dohodnout s majitelem vlečky v Malých Svatoňovicích. Od 1.11.2017 jsme tedy uvedli tuto vlečku do provozního stavu a stali se tak jejími provozovateli.

První akcí bylo zapůjčení původní vlečkové lokomativy Karkule T444.0xxx do železničního muzea v Jaroměři. Jedna se o dočasnou zápůjčku do doby, než se nám společně podaří zajistit potřebné chybějící náhradní díly na její zprovoznění.

Samozřejmě prázdná vlečka by neměla žádný význam, proto jsme hledali vhodné vozidlo, které by vyhovovalo našim potřebám. Již delší dobu máme rozjednaný poměrně unikátní stroj, ale zatím se vše komplikuje a jde pomalu, nebudu tedy prozatim uvádět podrobnosti.

Mezitim se však naskytla jiná vhodná lokomotiva. Sice malinko dražší, ale bez výraznejších komplikaci. Zde patří dík přátelům ze Zdic, kteří nám pomohli lokomotivu přepravit od původního majitele do výtopny Zdice a poskytli potřebné zázemí pro její údržbu.

https://www.facebook.com/muzeumvytopnazdice/posts/1574511302618763

Po provedení potřebných oprav jsme s lokomotivou uspěšně absolvovali potřebné prohlídky a revize. Lokomotiva je tedy od 4.dubna plně provozní.

Lokomotiva se tedy mohla poprvé ukázat u příležitosti zahájení sezony Vytopny Zdice ve dnech 7. a 8. 4. 2018

https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3895687

V nejbližší době se připravuje přeprava do nového působiště.

Joomla templates by a4joomla